ZPĚT

REPORTÁŽ

HIT 151

21.12.2018 14:00

Přesně v polovině prosince se uskutečnil další závod seriálu HIT 2018/2019 v Holešově. Na třetí podnik dorazila sedmdesátka přihlášených a bylo zaděláno na pohodový závod s klidnou atmosférou. Vždyť Vánoce jsou za rohem a nový rok se blíží.

Páteční trénink oživila instalace klubového jehličnanu, ozdobeného třásněmi v týmových barvách. Dráha byla identická s tou, na které se jelo Holešovské mistrovství před dvěma lety, a nostalgie se nesla vzduchem.

Na ranní rozpravě se všichni ujistili, že pravidla v HITu už důvěrně znají, a mohlo se začít závodit ve všech vypsaných kategoriích.

Formule: V kategorii s otevřenými monoposty opět dominoval Lukáš Hoch. Jeho rychlost dělala potíže všem soupeřům. Dokonce i Petrovi Novotnému, který si po vyrovnaném výkonu odvezl druhou příčku. Ladislav Holásek, který si odbyl premiéru v modifiedu, přeci jen neodložil formuli na hřebík, a ta se mu odvděčila třetím místem. Čtvrtý dojel Dušan Bayer a pátý skončil Světlin Douhlevski.

FreeStock: Tuto kategorii, která je o všem jiném než o závodění, vyhrál Honza Matyáš. Zkušený matador vybavený výbavou hobby třídy ve vyrovnaném poli překonal Romana Štalmacha i Petra Bábka a zvítězil. Roman si díky vítězství ve třetí jízdě vyjel stříbrnou pozici a na Petra zbyl nejnižších stupínek na bedně. Tomáš Lysák skončil čtvrtý a Jan Hrnčíř pátý.

LeMans: Roman Krejčí od začátku závodu ukazoval soupeřům svá záda. Jako obvykle ujel startovnímu poli a předjížděl už je kolo zpět jedoucí závodníky. Druhou příčku si vybojoval Daniel Urban a třetí skončil Jiří Vaněk. Libor Holub se tentokrát dostal těsně pod bednu na čtvrté místo. Pátý dojel Leoš Bulva.

Truck: Pohodových šest trucků bylo připraveno utkat se o post nejrychlejšího tahače na holešovském koberci. Radko Černohous měl k tomuto nakročeno nejlépe a svou pozici si urputně držel až do cíle. Odměnou bylo první místo a nepochybně i pocit zadostiučinění. Druhou příčku si vyjel Milan Peška a třetí skončil Ivo Kavánek. Dan Hons se tentokrát musel spokojit se čtvrtou příčkou a Jan Kupský obsadil páté místo.

Stock: Radko Černohous junior tentokrát exceloval ve všech kategoriích, do kterých nastoupil. Dráha mu očividně sedla a ani ve Stocku nenašel svého přemožitele. Karel Kratochvíl za Radkem lehce zaostával a k očekávanému souboji vůbec nedošlo. Matěj Bábovský si vyjel třetí příčku před Davidem Měšťanem a Markéta Vítámvásová dojela pátá.

Modified: Kuba Šimurda si dojel pro pohodlné vítězství a po dlouhé době se zase postavil na nejvyšší stupínek. Karel Kratochvíl v kvalifikacích bojoval s Michalem Vítámvásem a podobný scénář se očekával i ve finálových jízdách. Karel však nakonec Michalovi poodjel a s bezpečným náskokem si jel pro druhé místo. Michal se nakonec propadl na čtvrtou příčku a přepustil tak bronz Martinu Bábovskému. Pátý skončil David Měšťan.

GALERIE & FACEBOOK

DALŠÍ REPORTÁŽE

MASTERS.CZ