ZPĚT

REPORTÁŽ

HIT 138

21.10.2017 9:00

Již třetí zimu v řadě se závodníkům otevřela holešovská tělocvična – tentokrát u příležitosti závodu HIT s číslem 138. Pro tuto sezonu se v propozicích odehrálo hned několik změn, se kterými vás v následujícím řádcích seznámíme.

Od začátku příprav jsme si kladli za cíl snížit počet vypsaných kategorií. Pro dřívější nezájem jsme tak neobnovili možnost zaregistrovat se do závodu 1/12 Pancar a doufali jsme i v pohlcení kategorie Hobby obsazenějším Stockem. Zatímco Hobby se do našich propozic už nevrátila, kategorii 1/12 se to po značném množství ohlasů podařilo. Škoda jen, že účast na prvním závodě už nebyla tak do očí bijící, jako vřava kolem nevypsání kategorie.

Krom úpravy kategorií jsme zvolili jiné systém počítání výsledků z kvalifikačních jízd. Namísto dvou jízd, ze kterých jsme sčítali body, jsme se rozhodli cílit pouze na nejlepší nájezd ze tří pokusů, které každý zúčastněný má k dispozici.

Účast se zastavila na hranici třiasedmdesáti závodníků v nakonec šesti kategoriích. Tradičně nejobsazenější byla kategorie Stock s 24 závodníky. Modified nabídl souboje 16 pilotů ve dvou výkonnostních skupinách, do Formulí dorazilo 12 pilotů, 10 zvolilo Truck a 7 LeMans.

Všem přihlášeným jsme otevřeli dveře haly již v pátek večer. Dráha byla připravena od devíti hodin večer. Oficiální start volných tréninků pak následoval další den v 6:30. Není tak obvyklé, když se hala naplní k prasknutí již před sedmou hodinou.

Nesměla chybět rozprava, kde Petr Novotný jménem organizátorů přivítal všechny závodníky, zmínil novinky pro letošní sezonu a připomenul nejpodstatnější zásady závodění. Pak již mohl odstartovat kvalifikační jízdy.

FORMULE: Lukáš Hoch opět nenechal nikoho na pochybách o tom, co dokáže se svým monopostem. Na druhé příčku se propracoval Tomáš Rajdus, který však na Lukáše ztrácel v průměru 10 vteřin v každé jízdě. „Bednu“ zkompletoval Martin Janíček – další z příslušníků brněnského MCC.

LEMANS: Podobnou pozici jako Lukáš ve Formulích má Roman Krejčí v kategorii LeMans. V jeho srdcovce vítězí již léta a nejinak tomu bylo tentokrát. Za jeho zády jezdili další patrioti s podvozky Corally – druhý Libor Holub a třetí Ladislav Holásek.

TRUCK: Milan Peška pokračuje ve vítězné sérii z loňské sezony. Bez potíží uhájil TQ pozici z kvalifikací a domů si odvezl cenné vítězství z této populární kategorie. Druhou pozici si pro sebe urval Jura Hrabec. Doslova. Do boje o druhou příčku se totiž zapojil i Radko Černohous jr. a Ivo Kavánek. Radko nakonec vybojoval alespoň třetí příčku a Ivo se musel spokojit s pozicí těsně pod pomyslnou bednou.

STOCK: Karel Kratochvíl si stále udržuje dominantní pozici v kategorii čtyřkolek s počtem závitů na motoru. Bezchybnou jízdou nenechal nikoho na pochybách a s přehledem zvítězil před synem Martinem. Na třetí příčku se hezkou jízdou propracoval Radko Černohous jr. Markéta Vítámvásová jako jediná zástupkyně něžného pohlaví si vyjela čtvrtou pozici a pátý skončil Zdeněk Zikmund.

MODIFIED: Matěj Šulc potvrdil svůj talent a uhájil TQ pozici z kvafikačních jízd. O atak se snažil Kuba Šimurda jedoucí na druhé příčce. Matěj však žádná dramata nepřipustil a Kuba se musel spokojit se druhou pozicí. Na třetí místo se po vydařených finálových jízdách propracoval Karel Kratochvíl. Za sebou nechal místního Ludvu Kurečku a Michala Vítámváse.

Máme za sebou první závod seriálu HIT v sezoně 2017/2018. Závody se nesly v pohodovém duchu přátelské atmosféry. Mezi jízdami se podařilo zachovat krátké prodlevy a díky dodržení časového harmonogramu jsme finálové jízdy skončili již o půl šesté. Všem, kteří se do Holešova na koberec přijeli podívat, děkujeme za vytvoření úžasné atmosféry. Tak naviděnou 17. 11. zase v Holešově.

GALERIE & FACEBOOK

DALŠÍ REPORTÁŽE