ZPĚT

REPORTÁŽ

HIT 129

21.1.2017 11:00

Oslavy nového roku už jsou daleko za námi a zimní sezona se pomalu překlápí do své druhé poloviny. Stejně jako seriál HIT, jehož čtvrtý závod připadl právě na tuto sobotu.

Díky rychlé přípravě trati během pátečního večera se pár šťastlivců mohlo svézt ještě před půlnocí. Zbytek pak otestoval dráhu až v průběhu oficiálních volných tréninků. Ty začaly o něco dřív - již o půl sedmé a nový systém jízd rozhodně přispěl větší přehlednosti i klidu na dráze.

KVALIFIKACE

LeMans: Na čele kategorie speciálů s poháněnou zadní nápravou se neobjevil nikdo jiný než Roman Krejčí. Na záda mu však dýchá Martin Zvára ml. a překvapivě rychlou jízdu předvádí i Pavel Dostál, který startuje v "B" kvalifikační skupině.

Formule: Lukáš Hoch si již po dvou kvalifikačních jízdách zvdádl zajistit TQ pozici před Tomem Rajdusem, který se s vysokou pravděpodobností postaví hned za něj. Světlin Douhlevski zaujal třetí příčku a na druhého Toma příliš neztrácí. Uvidíme, jak se situace vyvine v dalších jízdách. Snad nám závodníci předvedou i jízdu kolo na kolo, která se ve formulích nevidí často.

Hobby: Radko Černohous jr. dominuje této kategorii od začátku roku a jinak tomu není ani dnes. S náskokem tří bodů na druhého Dana Honse se do finálových jízd postaví na první příčku. Zatímco Dan Hons ještě nemá nic jisté. Radovan Solanský na třetím místě rozhodně není daleko.

Truck: Jisté TQ v kategorii Trucků si po prvních dvou kvalifikačních jízdách zajistil Milan Peška. Z druhé pozice nejspíš odstartuje Richard Granát a o třetí místo probíhá souboj mezi Leošem Zádrapou a Jiřím Hrabcem. Oba závodníci mají zatím shodný počet bodů a o jejich pořadí rozhodne až závěrečná kvalifikace.

1/12 Open: Souboj o nejrychlejšího závodníka severní Moravy se tak trochu přesunul do další 2WD kategorie - mrštných dvanáctin. Roman Krejčí na čele hájí své postavení před dotírajícím Luďkem Szostkem na druhé příčce. Velmi rychlý je také Radim Hruška. Rozhodovat budou chyby závodníků, protože rychlost se zdá být velmi podobná.

Stock: Sezona 2016/2017 v motoricky omezené 4WD kategorii se nese v duchu boje Olivera Havránka a "zbytku světa". Ze zmiňovaného zbytku je Olimu zatím nejblíže Karel Kratochvíl, který již dokázal zvítězit v jedné kvalifikaci. V té druhé již nenachal mladý slovenský talent nic v náhodě. Za vedoucí dvojicí jezdí Martin Kratochvíl s pohodlným náskokem na čtvrtého Tona Slobodu. Pátou příčku si drží dnešní oslavenkyně Markéta Vítámvásová.

Modified: Matěj Šulc se při své premiéře na HITu 127 trápil s nastavením a nešel příliš vidět. Dnej je to však úplně jiný příběh. Od ranních tréninků patřil k nejrychlejším na závodní dráze a v první kvalifikaci si na své konto připsal vítězství. Na druhé příčce zatím figuruje Kuba Šimurda. Ten dokázal zvítězit v druhé kvalifikační jízdě a nyní potřebuje další podobný výsledek. Na třetí příčku se stabilním výkonem propracoval Michal Vítámvás. Na čtvrté příčce zatím jezdí Ludva Kurečka a s pátou pozicí se musí spokojit vítěz minulého závodu Oliver Havránek.

FINÁLOVÉ JÍZDY

LeMans: Martin Zvára mladší se stal prvním jezdcem, který dokázal narušit dominanci Romana Krejčího v jeho oblíbené kategorii. Tomu nakonec nepomohlo ani TQ z kvalifikace a drobné jezdecké chyby jej stály šanci na lepší než druhou pozici. Třetí příčku si vyjel Luděk Szostek. Za jeho zády se pak seřadili Ivo Kavánek a Láďa Holásek.

Formule: Lukáš Hoch se své role největšího favorita ujal s naprostým přehledem. Ovládl kvalifikační jízdy a nezaváhal ani ve finálovkách. Jeho vítězství je tak více než zasloužené. Druhou příčku si domů odvezl Tom Rajdus. Matador ze severní Moravy dokázal být suverénímu Lukášovi nejblíže. O třetí místo se strhl zajímavý souboj mezi třemi jezdci z Brna - Aleš Horák, Martin Janíček i Světlin Douhlevski si připsali každý jedno třetí místo. Nejšťastnějším z nich nakonec byl první jmenovaný.

Hobby: Radko Černohous si pohlídal TQ z kvalifikačních jízd a nikoho nenechal o svém vítězství na pochybách. Druhou pozici si nakonec vyjezdil Radovan Solanský, když se dokázal propracovat před Daniela Honse na místě třetím. Smolná čtvrtá pozice zbyla na Karla Kostku a pátý skončil Petr Křižák.

Truck: Milan Peška zvládl obhájit svou první příčku z kvalifikačních jízd a nakonec se postavil na stupínek nejvyšší. Druhý dojel nakonec Richard Granát a na třetí pozici skončil Jirka Hrabec.

1/12 Open: Luděk Szostek naplno využil půjčeného auta z týmu Raybeck a všem ukázal záda. Na druhé příčce nakonec dojel Radim Hruška a pro poslední příčku na "bedně" si dojel Martin Zvára mladší. Roman Krejčí zažil finálové jízdy ve znamení boje s technikou a zbyla na něj až čtvrtá příčka. Na pátém místě pak dojel Jirka Rybák.

Stock: Ačkoliv výsledky v Modifiedu nebyly dle Oliverových představ, v pomalejším Stocku si mladý slovenský pilot vše vynahradil. Vítězstvím v prvních dvou finálových jízdách si zajistil i výhru celkovou. Ve třetí jízdě pak podrobil testu karoserii Montech Chevy. Druhou pozici si pojistil Karel Kratochvíl, který se vyrovnanou jízdou odpoutal od zbytky startovního pole. Třetí příčku nakonec uhájil Martin Kratochvíl. Avšak jen těsně. Markéta Vítámvásová dojela jen s bodovým odstupem. Pátou pozici si vyjel Tono Sloboda.

Modified: Finálové jízdy nejrychlejší kategorie čtyřkolek se nesly v duchu boje o první pozici mezi Matějem Šulcem - držitelem TQ a Kubou Šimurdou. V první jízdě Kuba ani po několika minutách nedokázal najít skulinku, kterou by se před Matěje dostal. Nakonec došlo ke kontaktu, a z nové situace vyšel lépe právě Matěj a podařilo se mu zvítězit. V druhé a třetí už byl Kuba úspěšnější a dojel do cíle dvakrát první a zvítězil i celkově. Matěj tedy dojel druhý. Třetí příčku si udržel Ludva Kurečka, který už se konečně zase pohybuje na příčkách, kde opravdu patří. Pro čtvrtou pozici si dojel Karel Kratochvíl. TOP5 pak uzavřel Michal Vítámvás.

GALERIE & FACEBOOK

DALŠÍ REPORTÁŽE